Аномально тепла зима в цьому сезоні не може не вплинути на стан посівів озимих культур

Про це повідомляють фахівці «Інституту здоров’я рослин».

«Фітосанітарний стан посівів дійсно в значній мірі залежить від погодних умов. А агрокліматичні умови, що склалися в зимовий період в цьому сезоні на більшості територій, сприятимуть розвитку хвороб і шкідників, які будуть загрожувати сільськогосподарським культурам. Тому для збереження врожаю озимих пшениці, ріпаку та інших культур і забезпечення його якості в подальшому важливо провести оцінку фактичного фітосанітарного стану культур в різні фенологічні і календарні терміни, а також оперативно відреагувати на виявлені проблеми », – зазначає керівник агробіологічної лабораторії «Інституту здоров’я рослин» Володимир Конограй.

Фітосанітарний моніторинг включає в себе комплексне обстеження, яке дозволяє оцінити фізіологічний стан рослин, ступінь ураження їх хворобами та шкідниками. А перевага лабораторного аналізу відібраних рослин озимих культур, зазначає вчений, в тому, що дозволяє точно виявити збудників борошнистої роси, септоріозу, кореневих гнилей та інших хвороб, а також ураження шкідниками. Таким чином, знаючи проблему, можна працювати над її вирішенням.

В «Інституті здоров’я рослин» не тільки досліджують рослинний матеріал на наявність збудників грибкових хвороб і пошкодженість шкідниками, а й проводять діагностику дефіциту мінерального живлення, виявляють залишкові кількості пестицидів і нематод. Такий комплексний підхід дозволяє забезпечити повноцінний захист і підживлення молодих посівів.