Ціни на лохину в Україні критично впали

Сьогодні, 5 липня 2019 року, на ринку України почали з’являтися перші пропозиції великих партій лохини за ціною, яка була нижче психологічного бар’єру в 100 грн / кг ($ 3.87 за кг).

Про це повідомляє East-Fruit.

Зокрема невеликі господарства вінницької області вже пропонують ягоду по 90 грн / кг ($ 3.48 за кг), правда в цьому випадку мова йде про некаліброваними ягоді насипом.

Проте – поки що це найнижча ціна, яка коли-небудь фіксувалося на лохину в Україні. І не варто забувати, що це лише початок сезону – прибирання в північному регіоні, де вирощується основний обсяг лохини, тільки починається. Тому не виключається подальше зниження нижнього порога ціни в найближчі дні до $ 3 за кг і навіть нижче.

Початок сезону не віщувало такого різкого зниження цін на лохину. Минулого тижня ягоду продавали навіть дорожче $ 10 за кг дрібним оптом, і на початку цього тижня ціни трималися на рівні $ 6-7 за кг в крупному опті. Однак особливих експортних відвантажень лохини не було, якщо не брати до уваги поставок до країн СНД, які потім перепродували українську продукцію в Росію.

Виходить, що вже зараз українські ціни на лохину зрівнялися з цінами в Польщі, хоча до останнього часу українська лохина продавалася на $ 2 за кг дорожче польської. Підтримку такого рівня цін надавав непоганий внутрішній попит.