Кавуни за рік піднялися у ціні в 5 разів

За інформацією аналітиків EastFruit, ціни на кавун в Україні, незважаючи на побоювання виробників, залишаються досить високими і практично не змінюються протягом двох тижнів. На сьогоднішній день купити кавун з поля можна не дешевше 4-5 грн / кг ($ 0,15-0,19 за кг), а в Києві кавун оптом продається за цінами від 8 до 10 грн / кг ($ 0,35 за кг) .

Про це пише EastFruit.

Для порівняння, в цей же час роком раніше оптова ціна на кавун не перевищувала 1,7 грн / кг, а з поля його продавали в середньому дешевше однієї гривні за кг. З огляду на сумний досвід минулого року, багато фермерів відмовилися від вирощування раннього кавуна, вирішивши сконцентруватися на вирощуванні пізніх сортів кавуна, які вимагають менше зусиль і інвестицій при вирощуванні.

«Зниження виробництва раннього кавуна в комбінації з високими цінами на кавун в Європі в цей час привели до того, що попит і пропозиція збалансувалися, і ціни залишаються досить високими, – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО). – Відповідно, ті, хто все-таки не відмовився від вирощування ранніх сортів кавуна у відкритому грунті і під плівкою або агроволокном, виявилися у виграші, адже ціни дозволяють їм непогано заробляти ».