Найбільш корисні овочі й фрукти восени. Запас вітамінів

Осінь – час збору врожаю і поповнення запасів нашого організму корисними вітамінами. Тому, в першу чергу варто звернути увагу на ті продукти, які мають безліч корисних властивостей.

Гарбуз

Гарбуз дуже багатий на каротин, якого в ньому в кілька разів більше, ніж у моркві. В організмі каротин трансформується у вітамін А. Крім нього він містить ще дуже рідкісні вітаміни К і Т та інші. Є також мінерали: фосфор, йод, кальцій, магній, мідь і т.д. Рекомендується для нормалізації метаболізму, при атеросклерозі, жовчнокам’яній хворобі, подагрі, діабеті. Гарбузова олія і насіння використовують для лікування хвороб печінки. Якщо ж у вас важка форма цукрового діабету або індивідуальне несприйняття цього овоча, то варто замінити гарбуз чимось іншим.

Морква

Серед овочів, якими можна замінити гарбуз – морква. Хоч вона і менш багата каротином, але має в своєму складі ті ж вітаміни і мінерали, що і попередній овоч. Морква зміцнює сітківку ока, допомагає при захворюваннях нирок, шлунка, недокрів’ї, зміцнює ясна (якщо брати в їжу в сирому вигляді). І це тільки частина її корисних властивостей, так що моркву в свій раціон харчування потрібно включати обов’язково.

Болгарський перець

Цей овоч також багатий різними корисними властивостями. Болгарський перець містить різні вітаміни, зокрема дуже багато вітамінів А і С. Серед мінералів можна виділити магній, цинк, калій, фосфор, залізо. Перець рекомендують для підвищення рівня імунітету, поліпшення зору, пам’яті, нервової системи, травлення. Також зміцнює серцево-судинну систему і знижує ймовірність онкологічних захворювань.

Часник

Багато людей не дуже люблять часник через специфічний запах. І дуже даремно – це справжній скарб мінералів, вітамінів і органічних кислот, серед яких фосфор, кальцій, калій, йод, ефірні масла, вітаміни групи В і С. Вживання 1-3 зубчиків часнику в день допомагає знизити тиск і рівень холестерину в крові, зміцнює судини, покращує процеси травлення. Крім того, часник знижує можливість ракових захворювань і стимулює вироблення тестостерону. А що стосується запаху, то його можуть нейтралізувати інші продукти.

Слива

Один з продуктів, які рекомендують для зниження запаху часнику – слива. Вона багата вітамінами А, В, С, Е, К, мінералами калію, заліза, йоду і цинку. Вживання в їжу цього фрукта допомагає при проблемах кишечника, атеросклерозі, виводять з організму зайвий холестерин і сольові відкладення.

Айва

Плоди айви містять у великій кількості глюкозу, фруктозу, мінерали кальцію, заліза, фосфору, калію, пектинові сполуки. Допомагають при захворюваннях кишечника, нирок, серцево-судинної системи, бронхіальній астмі, недокрів’ї, пародонтозі.

Груша

Плоди груші багаті на каротин, фолієву кислоту, різні вітаміни, калій, магній, фруктозу. Дуже корисні для поліпшення роботи серця, печінки, нирок, покращують процеси травлення, а також рекомендуються при ожирінні та цукровому діабеті. Також вживання в їжу груш допоможе протистояти інфекційним захворюванням і навіть боротися з депресією.

Експерти продовольчого ринку прогнозують сезонне зниження цін на фрукти та овочі в Україні