За рік Україна збільшила імпорт овочів «борщового набору» в 5 разів

Лише в квітні 2019 року Україна збільшила імпорт овочів «борщового набору» майже в 2 рази. А за рік пропозиція імпортних овочів «борщового набору» збільшилася в 5 разів.

Цибуля залишилася головним імпортованим продуктом в овочевому «борщовому наборі», в квітні її було ввезено більше 15, 5 тис. тонн, тобто, тільки за один місяць обсяг збільшився на 35%. Більше цибулі в цьому сезоні Україна імпортувала тільки в лютому, тоді на вітчизняний ринок було завезено 26,4 тис. тонн. Головними постачальниками цибулі, як і раніше, залишалися країни Центральної Азії, насамперед, Узбекистан.

Картопля друга в рейтингу імпорту складових «борщового набору», в квітні Україна імпортувала 8,4 тис. тонн картоплі, але більша частина цієї продукції – це рання картопля , яку завозили з Єгипту та Азербайджану. В порівнянні із березнем, імпорт картоплі збільшився майже в 3 рази!

В 3 рази за квітень збільшився імпорт капусти і теж за рахунок поставок ранньої продукції. В квітні до України було ввезено більше 7 тис. тонн капусти. Постачання відбувалися, здебільшого, з Македонії та Узбекистану. Обсяг імпорту коренеплодів в квітні був не дуже великим на фоні досягнень по інших позиціях, але обсяг в 2.3 тис. тонн – це в 3 рази більше, ніж в травні і, взагалі, в квітні імпорт моркви та буряку став найбільшим за всі місяці поточного сезону. Головним постачальником буряку та моркви в квітні була Білорусь, ранній буряк в невеликій кількості завозився з Узбекистану.

За 10 місяців сезону 2018/2019 року Україна встигла імпортувати рекордні 112 тис. тонн овочів «борщового набору». Найбільш гостра потреба в імпорті в цьому сезоні була по цибулі.